Kolme Kandi Rahvamaja loomine
Kolme Kandi Rahvamaja on Rapla valla ja Kaiu, Kuimetsa ja Vahastu kogukondade koostöö tulemus, mis ühendab kolme piirkonna kultuuritegevuse ühtseks tervikuks. Idee koondada need kolm keskust ühe juhtimise alla sai alguse kohalike elanike soovist tagada piirkonna kultuurielu järjepidevus ja
areng.
2023. aasta kevadel esitasid kogukonnad ametliku pöördumise Rapla Vallavalitsusele, et algatada ühise kultuuriasutuse loomine. Pärast põhjalikke arutelusid ning vallavolikogu otsust 31. augustil 2023 sai asutuse loomine ametliku kinnituse.
Rahvamaja nimi valiti avaliku konkursi teel, mille eesmärk oli leida identiteeti peegeldav ja kogukondi ühendav nimetus. Nii sündis Kolme Kandi Rahvamaja, mis registreeriti 21. detsembril 2023.
Kolme Kandi Rahvamaja eesmärk on pakkuda mitmekesist kultuuriprogrammi, toetada kohalikke huviringe ning hoida elus piirkonna traditsioone. Lisaks korraldatakse ruumide renti erinevate sündmuste ja koolituste tarbeks.
Kolme Kandi Rahvamaja – koht, kus kultuur ja kogukond saavad kokku!
Kolme Kandi Rahvamaja logo sünnilugu
Kolme Kandi Rahvamaja logo on sündinud loovast koostööst, peegeldades kolme kogukonna ühtsust ja omapära. Logo autor on Meiko Hõbemäe, kuid selle loomisesse panustasid ka Valter Uusber, Kaia Saaremets ja Karolin Saariste, kelle ühistööna kujunes lõplik visuaalne identiteet.
Logo algne ideekavand pärineb Valter Uusbergilt, kelle nägemus ühendas kolme kandi sümboolikat ühtsesse märki. Koostöös tiimiga täiendati ja lihviti esialgset kujundust, kuni jõuti lõpptulemuseni –
Kolme Kandi Rahvamaja logo, mis kannab edasi piirkonna eripära ja kogukondlikku sidet. Logol on kasutatud kolmik-sümboolikat, kus iga “mummu” esindab üht kogukonda:


Kaiu kogukond – sümboliseeritud jõhvikaga, mis viitab piirkonna loodusele ja tugevusele.


Kuimetsa kogukond – kujutatud karusmarjaga, mis peegeldab elujõudu ja mitmekesisust.


Vahastu kogukond – esindatud murakaga, mis sümboliseerib haruldust ja väärtuslikkust.
Logo on mitmekülgne ja kasutatav erinevatel platvormidel, sealhulgas sündmuste plakatitel, esinduslikel üritustel, meenetes ning muudes visuaalsetes materjalides. See sümboliseerib ühendatud kogukondi, tugevat koostööd ja kultuurilist mitmekesisust, mis on Kolme Kandi Rahvamaja tegevuse aluseks.